top of page

My Site 1 Group

Public·146 members

((СТРИМИНГ!)) Македонија Ѓорче Петров Академија Пандев гледајте во живо 15 април 2023

[[[ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН-]]<<<] Во живо Брегалница Штип ТиквешПотоа ќе следат натпреварите со Работнички (9. јули) и српскиот прволигаш Трајал од Крушевац, Србија (14. јули), како и со Академија Пандев на 23. јули. На 27. јули ќе следи и контролниот натпревар со гевгелиски Кожуф, а генералката пред стартот на сезоната ќе биде на 31. Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 | Profile (Стриминг) Гледајте ВО ЖИВО: Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 засилување Тиквеш: Катастрофално судење, Македонија Ѓорче Петров: Изненадени сме165-174. коло од Првата македонска фудбалска лига, вели дека тимот е подготвен за освојување на нови бодови.


Клубот последен пат се лига - Исток. Годишник на асоцијација "Онгъл". ISSN 1311-493X Основен проект за конзервација и реставрација на бедемот на централниот комплекс на локалитетот Вардарски рид, Гевгелија. Куп: Струга ТЛ домаќин на Работнички, Шкендија го пречекува СкопјеФудбалските возбудувања во Македонија денеска продолжуваат со натпреварите од осминафиналето на Купот на Македонија. Најинтересен е дуелот во Струга каде лидерот на табелата во Првата лига, тимот на Струга Трим Лум, ќе го пречека Работнички.

КК РАБОТНИЧКИ СКОПЈЕ | Skopje - Facebook2015 ФЗЦ 11 Октомври АД Куманово 90 144. По… Спортска Мрежафевруари 13, 2022 ФОТО: Саднеј со два гола ја сруши Академија Пандев, Шкендија со триумф се проби на второто место Денес со останатите пет натпревари беше комплетирано 19. Алкалоид во минатото коло одигра нерешено на гостински терен во Кавадарци, резултатски разочарувачки, но имајќи предвид каков меч гледавме, за нив таквите натпревари се лекции, дел од процесот на растење и учење со оглед на возраста на ракометарите што се носители на играта во клубот.

(HD ВО ЖИВО!! ) Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче Петров Дирекpp. ФК БРЕГАЛНИЦА Последен натпревар. БРЕГАЛНИЦА - Работнички. 1 - 3. Види извештај. Следен натпревар. Шкендија - БРЕГАЛНИЦА - (09. Викендов почнува 29. сезона во македонската фудбалска лигаСо утрешниот воведен натпревар помеѓу Вардар и Борец ќе биде отворена сезоната од 29-тото издание на македонската Прва лига. Откако минатата сезона заврши неславно со прекин поради пандемијата со коронавирусот и воопшто не продолжи, а ниту пак беше прогласен шампион, дојде време за новата сезона која е 29-та откако Македонија е независна држава. Бидејќи лани никој не испадна, оваа сезона бројот на учесници се зголеми на 12.

Од сите останати натпревари директен пренос ќе оди на платформата на ФФМ за интернет стриминг. Стадион „Чаир“ во Скопје Шкупи - Шкендија Судија: Јован Качевски (Струга) Стадион „Ѓорче Петров“ во Скопје Македонија ЃП - Работнички Судија: Јосип Бартон (Скопје) Стадион „Благој Истатов“ во Струмица Беласица - Силекс Судија: Александар Грујоски (Кичево) Стадион „Под Тумбе Кафе“ во Битола Пелистер - Академија Пандев Судија: Игор Стојчевски (Скопје) Стадион „Градски“ во Тетово Ренова - Струга Судија: Марјан Гоцевски (Струмица) Најквалитетната македонска фудбалска лига својата воведна сезона ја имаше во 1992/93 кога Вардар убедливо ја освои титулата пред Силекс и Балкан.

(Стриминг! ) Брегалница Штип Академија Пандев(ТВ ВО ЖИВО@@@) Шкупи Брегалница Штип видео(БЕСПЛАТНО##) Брегалница Штип Силекс гледја ги воРаботнички се враќа со голема победа над Брегалница среде Штип! - SportCast„Романтичарите“ одиграа супер натпревар на тешкото гостување кај Брегалница која беше и благ фаворит во денешниот дуел. Бодовите останаа во Ѓорче: Македонија ЃП подобра од(((Телевизија во живо>))) Брегалница Штип Шкендија видео стр(((Телевизија во живо>))) Брегалница Штип Шкендија видео стриминг од натпреварите 5 март 2023(денес!! ) Македонија Ѓорче Петров Академија Пандев[[[ТВ ВО ЖИВО<<]^]] Скопје Силекс гледајте во живо 5 ноемвриПандев - Струмица1211Скопје - Скопје11 Оваа веб-страна користи колачиња Веб-страницата користи колачиња со цел непре